Helden Marin Battery 135 Amps is designed with maintenance-free lead acid technology. This battery, which draws attention with its 135 amp capacity and 34 kg weight, has dimensions of 188 mm height, 513 mm width, and 223 mm depth.
Key Features
- Capacity: 135 Amps
- Type: Maintenance-free lead acid battery
- Weight: 34 kg
- Dimensions: 188 mm (H) x 513 mm (W) x 223 mm (D)
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Brand | Helden Marin |
| Capacity | 135 Amps |
| Type | Lead Acid (Maintenance-Free) |
| Height | 188 mm |
| Width | 513 mm |
| Depth | 223 mm |
| Weight | 34 kg |
Stock Code
:
4011099249
Helden Marine Battery 135 Ampere L: 188 W: 513 H: 223 Mm 34 Kg
No reviews yet
Ready to order
Maintenance-free lead-acid battery, 135 amp capacity.
Price
In stock
₺12.300,00
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺11.562,00
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free Shipping
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.