Horizontal Fixture 30 cm 45 LED 900 Lumens 9 W, is a surface-mount lighting product designed for interior lighting of boats and yachts. Its aluminum body provides durability, while 45 LEDs offer a luminous flux of 900 lumens.
Key Features
- Power: 9 W
- Number of LEDs: 45 Pieces
- Luminous Flux: 900 Lumens
- Operating Voltage: 12V
- Housing Material: Aluminum
- Light Color: Daylight
Technical Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Model | Horizontal Fixture 30 cm |
| Power | 9 W |
| Number of LEDs | 45 Pieces |
| Luminous Flux | 900 Lumens |
| Voltage | 12V |
| Housing Material | Aluminum |
| Light Color | Daylight |
| Mounting Type | Surface Mount |
Stock Code
:
384207419
Horizontal Fixture 30 Cm 45 Led 900 Lumens 9 W
No reviews yet
Ready to order
Surface mount 30 cm horizontal fixture, provides 900 lumens light output with 45 leds and 9W power. Features aluminum body and 12V operating voltage.
Price
In stock
₺548,52
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺515,61
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.