This plastic ceiling light is designed for use in 12V electrical systems with 30 white LEDs. It offers a compact structure with a 140 mm diameter and 28 mm height.
Key Features
- Number of LEDs: 30 white LEDs
- Voltage: 12 V
- Diameter: 140 mm
- Height: 28 mm
- Material: Plastic
- Mounting Type: Surface mount
Technical Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Number of LEDs | 30 |
| LED Color | White |
| Operating Voltage | 12 V |
| Diameter | 140 mm |
| Height | 28 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Surface mount |
Stock Code
:
4006856658
Plastic Ceiling Lamp 30 LED 12 V
No reviews yet
Ready to order
30 LED, 12V plastic ceiling light, 140 mm diameter and 28 mm height, offers white light.
Price
In stock
₺1.354,84
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.273,55
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.