Anthracite colored, spring-loaded mechanism 12V recessed mounting spot light. Its 55 mm diameter body is made of ABS frame and glass material.
Key Features
- Power: 6 Watt
- Light Output: 600 lumens
- Color Temperature: Daylight
- Voltage: 12 V
- Material: ABS frame and glass
- Dimensions: 70x30 mm
- Diameter: 55 mm
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Type | Recessed Mounting Spot Light |
| Color | Anthracite |
| Voltage | 12 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lumens |
| Light Color | Daylight |
| Material | ABS frame, glass |
| Dimensions (WxH) | 70x30 mm |
| Diameter | 55 mm |
| Mounting Type | Recessed, spring-loaded |
Stock Code
:
927111454
Spot Lamp Spring Anthracite 12 V 70x30 Ø: 55 Mm
No reviews yet
Ready to order
Anthracite colored, 12V recessed mounting spot light. Offers 6W power, 600 lumens daylight output. With ABS frame and glass structure, dimensions 70x30 mm and diameter 55 mm.
Price
In stock
₺756,96
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺711,54
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.