Black recessed mount spot light, designed for use in boat and yacht interiors with 24V operating voltage and 105 mm diameter. Offers durability and a stylish appearance thanks to its ABS frame and glass construction.
Key Features
- Power: 6 Watts
- Light Output: 600 Lumens
- Light Color: Daylight
- Operating Voltage: 24 V
- Mounting Type: Recessed Mount
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Spot Light Spring-Loaded Black 24 V 138x35 Ø: 105 Mm |
| Material | ABS Frame and Glass |
| Dimensions | 138 x 35 mm |
| Diameter | 105 mm |
| Voltage | 24 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 Lumens |
| Light Color | Daylight |
Stock Code
:
3337502831
Spot Lamp Spring Black 24 V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
Black, 24V working voltage, 138x35 mm dimensions and 105 mm diameter recessed mounting spot light. ABS frame and glass construction, 6 watt power and 600 lumen daylight output.
Price
In stock
₺927,00
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺871,38
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.