This spot light is designed for flush mounting in boat and yacht interiors with a 24 Volt DC operating voltage and a 55 mm diameter. It is easily installed thanks to its spring-loaded mounting system.
Key Features
- Power: 6 Watt
- Luminous Flux: 600 lumens
- Light Color: Daylight
- Material: ABS frame and glass
- Color: Black
- Mounting Type: Flush, spring-loaded
Technical Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Operating Voltage | 24 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Light Color | Daylight |
| Diameter | 55 mm |
| Dimensions | 70 x 30 mm |
| Material | ABS, glass |
| Color | Black |
Stock Code
:
3999586835
Spot Lamp Spring Black 24 V 70x30 Ø: 55 Mm
No reviews yet
Ready to order
Spring recessed mounting spot light, 24V, 6W, 600 lumens, daylight, black ABS frame and glass, 55 mm diameter.
Price
In stock
₺460,76
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺433,11
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.