This recessed mount spot light provides 600 lumens of daylight illumination with a 24 Volt operating voltage and 6 Watt power. It features an ABS frame and glass construction, designed with dimensions of 70x30 mm and a diameter of 55 mm.
Key Features
- Power: 6 W
- Luminous Flux: 600 lumens
- Color Temperature: Daylight
- Voltage: 24 V
- Mounting Type: Recessed mount
- Material: ABS frame and glass
- Dimensions: 70x30 mm
- Diameter: 55 mm
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lumens |
| Color Temperature | Daylight |
| Voltage | 24 V |
| Mounting Type | Recessed mount |
| Material | ABS frame and glass |
| Dimensions | 70x30 mm |
| Diameter | 55 mm |
Stock Code
:
840097280
Spot Lamp Spring Chrome 24 V 70x30 Ø: 55 Mm
No reviews yet
Ready to order
Recessed mounted, spring-loaded chrome spot light. 24v, 6w, 600 lumen daylight output. ABS frame and glass, 70x30 mm size, 55 mm diameter.
Price
In stock
₺756,96
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺711,54
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.