Product Description
This recessed mount spot light features a 12-volt operating voltage and a spring-loaded copper structure. Its 105 mm diameter body is made of ABS frame and glass material.
Key Features
- Power: 6 Watts
- Light Output: 600 Lumens
- Color Temperature: Daylight
- Material: ABS Frame and Glass
- Mounting Type: Recessed Mounting
Technical Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Diameter | 105 mm |
| Dimensions | 138x35 mm |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 Lumens |
| Light Color | Daylight |
| Material | ABS Frame, Glass |
| Mounting | Recessed |
Stock Code
:
2762673185
Spot Lamp Spring Copper 12 V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
Flush mount, 12V spring-loaded copper spot light. 105 mm diameter, 6W power, and 600 lumen daylight output.
Price
In stock
₺1.371,30
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.289,02
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.