Product Description
This flush mount spot light is designed with a 24 Volt operating voltage. Its copper spring structure provides ease of installation. It is made of ABS frame and glass material.
Key Features
- Power: 6 Watts
- Luminous Flux: 600 lumens
- Light Color: Daylight
- Operating Voltage: 24 V
- Diameter: 105 mm
- Dimensions: 138 x 35 mm
- Material: ABS frame and glass
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Light Color | Daylight |
| Voltage | 24 V |
| Diameter | 105 mm |
| Dimension (Housing) | 138 x 35 mm |
| Material | ABS, Glass |
Stock Code
:
330747173
Spot Lamp Spring Copper 24 V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
24V flush mount spot light; copper spring, 138x35 mm size, 105 mm diameter, 6W, 600 lumen daylight, ABS frame and glass.
Price
In stock
₺1.371,30
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.289,02
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.