This recessed mounting spot light is designed for 12V low voltage systems and is manufactured from ABS frame and glass material. It features a gold finish and a spring-loaded mounting mechanism.
Key Features
- Power: 6 Watt
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Light Color: Daylight
- Operating Voltage: 12 V
- Diameter: 55 mm
- Dimensions: 70x30 mm
- Material: ABS Frame and Glass
- Color: Gold
- Mounting Type: Recessed Mounting (Spring-Loaded)
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Spot Light Spring-Loaded Gold 12 V 70x30 Ø: 55 Mm |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Light Color | Daylight |
| Voltage | 12 V |
| Diameter | 55 mm |
| Dimensions | 70x30 mm |
| Material | ABS Frame and Glass |
| Color | Gold |
| Mounting Type | Recessed Mounting (Spring-Loaded) |
Stock Code
:
3784577841
Spot Lamp Spring Gold 12 V 70x30 Ø: 55 Mm
No reviews yet
Ready to order
Recessed mounted, 12V operating voltage, 6W power and 600 lumens light output, ABS frame and glass material, gold color spring-loaded spot light.
Price
In stock
₺927,00
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺871,38
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.