Key Features
- Power: 6 Watts
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Light Color: Daylight
- Voltage: 24 V
- Diameter: 105 mm
- Housing: ABS Frame and Glass
- Color: Gold
- Mounting Type: Recessed Mounting, Spring-Loaded
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Spot Light Spring-Loaded Gold 24 V 138x35 Ø: 105 mm |
| Category | Boat and Yacht Equipment > Electrical > Interior Lighting > Recessed Mounting |
| Voltage | 24 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Light Color | Daylight |
| Diameter | 105 mm |
| Dimensions | 138 x 35 mm |
| Material | ABS Frame and Glass |
| Color | Gold |
| Mounting Type | Recessed Mounting, Spring-Loaded |
Stock Code
:
2106412844
Spot Lamp Spring Gold 24 V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
Spring recessed mount spot light, 24V, 6W, 600 lumen daylight output, with a 105 mm diameter gold-colored ABS frame and glass design.
Price
In stock
₺1.371,30
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.289,02
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.