Gold-colored spring-loaded recessed mounting spot light, a compact lighting solution with 24V operating voltage and 70 mm diameter. Manufactured from ABS frame and glass material, with dimensions of 92x35 mm.
Key Features
- Power: 6 Watt
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Color Temperature: Daylight
- Voltage: 24 V
- Diameter: 70 mm
- Dimensions: 92x35 mm
- Material: ABS Frame and Glass
- Mounting Type: Recessed Mounting, Spring-Loaded
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Color Temperature | Daylight |
| Voltage | 24 V |
| Diameter | 70 mm |
| Dimensions (Housing) | 92x35 mm |
| Material | ABS, Glass |
| Mounting | Recessed, Spring-Loaded |
Stock Code
:
446186620
Spot Lamp Spring Gold 24 V 92x35 Ø: 70 Mm
No reviews yet
Ready to order
Gold colored, 24V recessed mount spot light; 92x35 mm size and 70 mm diameter, provides 6W power and 600 lumens daylight.
Price
In stock
₺1.009,28
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺948,72
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.