This flush mount spot light operating with 12 Volts offers an elegant and functional lighting solution for boat and yacht interiors with its anthracite-colored ABS frame and glass structure.
Key Features
- Power: 6 Watts
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Color Temperature: Daylight
- Voltage: 12 V
- Material: ABS Frame and Glass
- Mounting Type: Flush Mount
- Connection: Spring-loaded
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Spot Light Spring-loaded Anthracite 12 V |
| Diameter | 105 mm |
| Housing Size | 138 x 35 mm |
| Voltage | 12 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 Lm |
| Light Color | Daylight |
| Material | ABS / Glass |
| Color | Anthracite |
Stock Code
:
533201762
Spot Lamp Spring-Loaded Anthracite 12V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
12V recessed mount spot light, anthracite colored ABS frame and glass, 6W daylight LED, 600 lumen luminous flux.
Price
In stock
₺1.258,85
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.183,32
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.