This recessed mounted spot light stands out with its 24 V operating voltage and spring-loaded mounting system. Its anthracite-colored ABS frame and glass construction offer durability and a stylish appearance.
Key Features
- Voltage: 24 V
- Power: 6 Watt
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Color Temperature: Daylight
- Material: ABS Frame and Glass
- Mounting Type: Recessed Mounting, Spring-Loaded
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Spot Light Spring-Loaded Anthracite 24 V 92x35 Ø: 70 Mm |
| Color | Anthracite |
| Dimensions | 92 x 35 mm |
| Diameter | 70 mm |
| Voltage | 24 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 Lumens |
| Light Type | Daylight |
| Frame Material | ABS |
| Glass Material | Glass |
| Mounting Type | Recessed, Spring-Loaded |
Stock Code
:
439310781
Spot Lamp Spring-Loaded Anthracite 24 V 92x35 Ø: 70 Mm
No reviews yet
Ready to order
Recessed mounted, spring-loaded anthracite spot light; 24 v, 92x35 mm dimensions and 70 mm diameter, ABS frame and glass, daylight, 6 watts, 600 lumens.
Price
In stock
₺800,84
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺752,79
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.