This spotlight is designed for flush mount applications with a 12V operating voltage and 70 mm diameter. Its ABS frame and glass construction provide durability and a sleek appearance.
Key Features
- Power: 6 Watts
- Light Output: 600 Lumens
- Light Color: Daylight
- Voltage: 12 V
- Diameter: 70 mm
- Dimensions: 92x35 mm
- Material: ABS Frame and Glass
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Type | Flush Mount Spotlight |
| Voltage | 12 V |
| Power | 6 W |
| Light Output | 600 Lumens |
| Light Color | Daylight |
| Diameter | 70 mm |
| Dimensions | 92x35 mm |
| Material | ABS Frame and Glass |
| Mounting Type | Flush Mount |
Stock Code
:
1900321962
Spot Lamp Spring White 12 V 92x35 Ø: 70 Mm
No reviews yet
Ready to order
12V spring-loaded recessed spot light, 70 mm diameter, offers 6W power and 600 lumen daylight output.
Price
In stock
₺504,64
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺474,36
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.