This flush mount spot light draws attention with its 24-volt operating voltage and spring-loaded chrome body. The product, with a 105 mm diameter and 138x35 mm dimensions, provides durability with its ABS frame and glass construction.
Key Features
- Power: 6 watts
- Luminous Flux: 600 lumens
- Light Color: Daylight
- Material: ABS frame and glass
- Color: Chrome
- Mounting Type: Flush mount
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Voltage | 24 V |
| Diameter | 105 mm |
| Dimensions | 138x35 mm |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lumens |
| Light Color | Daylight |
| Material | ABS frame, glass |
| Color | Chrome |
Stock Code
:
2725596250
Spot Light Spring Chrome 24 V 138x35 Ø: 105 Mm
No reviews yet
Ready to order
Recessed mounted, 24V spring-loaded chrome spot light; 105 mm diameter, 138x35 mm size, 6W power and 600 lumens daylight.
Price
In stock
₺1.258,85
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺1.183,32
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.