This recessed mounting spot light is designed for use in boat and yacht interior lighting with a 12 V operating voltage. Manufactured from ABS frame and glass material, the product measures 70x30 mm and has a diameter of 55 mm.
Key Features
- Power: 6 watts
- Luminous Flux: 600 lumens
- Light Color: Daylight
- Material: ABS frame and glass
- Mounting Type: Recessed mounting
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lumens |
| Light Color | Daylight |
| Diameter | 55 mm |
| Dimensions | 70x30 mm |
| Material | ABS frame and glass |
| Mounting Type | Recessed mounting |
Stock Code
:
1028983523
Spot Light Spring White 12 V 70x30 Ø: 55 Mm
No reviews yet
Ready to order
Flush mount, 12V operating voltage, 70x30 mm dimensions and 55 mm diameter, spring-loaded white spot light.
Price
In stock
₺460,76
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺433,11
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.