This step light provides white light with 6 LEDs at 12V DC voltage. Thanks to its compact dimensions (102x22x19 mm), it can be easily mounted in tight spaces.
Key Features
- Number of LEDs: 6
- Voltage: 12V DC
- Light Color: White
- Dimensions: 102 x 22 x 19 mm
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Type | Step Light |
| Number of LEDs | 6 |
| Voltage | 12V DC |
| Light Color | White |
| Length | 102 mm |
| Width | 22 mm |
| Height | 19 mm |
Stock Code
:
3043434562
Step Light 6 LED 12 V White
No reviews yet
Ready to order
Step light with 6 leds, 12V white light. Dimensions 102x22x19 mm, suitable for stair lighting in boat and yacht interiors.
Price
In stock
₺312,66
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺293,90
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.