This spot light is a 70 mm diameter recessed mounting lighting fixture that operates with a 12V electrical system. Its spring mechanism makes installation easy.
Highlights
- Power: 6 Watt
- Luminous Flux: 600 Lumens
- Light Color: Daylight
- Voltage: 12 V
- Diameter: 70 mm
- Material: ABS Frame and Glass
- Color: Chrome
- Mounting Type: Recessed Mounting (Spring)
Technical Information
| Feature | Value |
|---|---|
| Power | 6 W |
| Luminous Flux | 600 lm |
| Light Color | Daylight |
| Voltage | 12 V |
| Diameter | 70 mm |
| Dimensions | 92x35 mm |
| Material | ABS, Glass |
| Color | Chrome |
| Mounting | Recessed, Spring |
Stock Code
:
3272153776
Spot Lamp Spring Chrome 12 V 92x35 Ø: 70 Mm
No reviews yet
Ready to order
6W, 600 lumen daylight LED spot lamp. 12V, 70mm diameter, chrome spring ABS frame and glass flush mount fixture.
Price
In stock
₺800,84
Bank Transfer / EFT
%6 bank transfer / eft discount
₺752,79
Installment payment is only available for Turkish Lira.
Free shipping on orders over ₺1.500,00
Customer Feedback
Latest Comments
You can be the first to review this product.
Added to cart
Product added to cart.